Jak funguje tejpování?

Jak funguje tejpování?

Tejpování je hodně využívaný prostředek, který slouží k úlevě od bolesti a pomáhá při řešení řady nejrůznějších zdravotních diagnóz. Je využíváno nejen vrcholovými sportovci, jak je možné často vidět na nejrůznějších závodech, ale i běžnými lidmi v podstatě v jakémkoli věku. Každodenní aktivita má totiž vliv na celé tělo a nejrůznější zátěže pak mohou vyvolávat určité potíže. Jak funguje tejpování?


Cvičení s odporovou gumou

Cvičení s odporovou gumou

Posilování a obecně cvičení je naprostým základem pro zdravý životní styl každého z nás. V dnešní době pak máme k dispozici obrovské množství nejrůznějšího cvičebního náčiní pro každý vkus, ale i pro posilování určitých partií.


Závěsný posilovací systém – cvičte doma i na cestách

Závěsný posilovací systém – cvičte doma i na cestách

Závěsný posilovací systém je fitness pomůcka určená pro posilování vlastní vahou. Najdete ji dnes v každém fitness centru, ale pořídit si ji můžete i domů nebo ji s sebou vzít na cesty. Jak ale závěsný posilovací systém správně vybrat? Víte, v čem se jednotlivé posilovací systémy liší?


K čemu je balanční podložka

K čemu je balanční podložka

Balanční podložky představují vynikající cvičební pomůcky. Jak a proč takovou podložku používat? Balanční podložka je nafukovací pomůcka z měkkého gumového materiálu. V tom se liší od balanční desky, která je vyrobena z plastu.


Hubnutí na rotopedu

Hubnutí na rotopedu

Na úvod je dobré říci, že v dnešní době máme spoustu možností, jak si zlepšit postavu, udržovat se v kondici, nebo prostě sportovat pro radost. Někteří upřednostňují běh a sport v přírodě, jiný chodí rádi plavat, jsou i tací, kteří cvičí pouze ve fitness centrech a najdou se i takový, kteří cvičí rádi doma bez přítomnosti jiných lidí.


Cviky na posilovací lavici

Cviky na posilovací lavici

Posilovací lavice představuje univerzální a účinný posilovací nástroj. Proč ji používat a jak se na ní vlastně cvičí? Který typ si vybrat? Posilovací lavice jsou nástrojem, jež využijí všichni, kteří si potřebují důkladně posílit svou fyzickou kondici.


Cvičení i relaxace na gymnastickém míči

Cvičení i relaxace na gymnastickém míči

Gymnastický míč je hojně využívanou pomůckou při rehabilitacích nebo gymnastickém cvičení. Na míči z elastického materiálu je možné efektivně cvičit a velmi často je využíván i k sezení, kdy napomáhá ke správnému držení těla.


Jak cvičit na hrazdě

Jak cvičit na hrazdě

Cvičení na hrazdě může být skvělou alternativou pro domácí trénink. V čem tkví jeho výhody a jak se zorientovat ve hrazdách dostupných na současném trhu?


Jak začít s jógou doma

Jak začít s jógou doma

Jóga je prastarý způsob, jak cvičit a protáhnout celé tělo. Pochází z Indie a má za cíl harmonizovat čakry v těle, které by měly být v rovnováze.


Jak cvičit s kettlebellem

Jak cvičit s kettlebellem

Kettlebell představuje specifickou cvičební pomůcku. O co se jedná, jak se s ním cvičí a jak si vybrat ten správný? Kettlebell je cvičební pomůcka, která není jen výsadou moderních posiloven, byť si to řada lidí myslí. Pochází až z časů carského Ruska.


Chůze a hubnutí na běžeckém páse

Chůze a hubnutí na běžeckém páse

Kila navíc jsou často problém, který vadí především ženám, ať už vzhledově, tak často i zdravotně. Zhubnout nebývá jednoduché, zahrnuje to mnoho faktorů, které je potřeba kombinovat, a taky je důležité si uvědomit, že každé tělo je odlišné. 


Běh a hubnutí na páse

Běh a hubnutí na páse

Člověk se chce ve svém těle cítit dobře. Tedy nejen být zdravý, plný sil, ale i dobře vypadat. S vlasy nám pomůže kadeřník, s bledou pletí solárko. Ale o svou postavu se musíte postarat sami. 


Jak vybrat běžecký pás

Jak vybrat běžecký pás

Protažené šlachy, zpevněné svaly na nohou, posílené srdce a miliony vyplavených endorfinů navrch. 


Jak vybrat činky na posilování?

Jak vybrat činky na posilování?

Činky patří k jednoduchým, avšak velmi efektivním posilovacím nástrojům. Jak si vybrat ty správné a pro koho jsou vlastně vhodné?


Jak vybrat masážní válec

Jak vybrat masážní válec

Masážní válce jsou novinkou ve světě sportovních doplňků. K čemu jsou a jak si mezi jednotlivými produkty správně vybrat?